close
تبلیغات در اینترنت
شنیده های بورس و فرابورس
اخرین اخبار عمومی , بورس ,اقتصادی و مالی
مهمترین اخبار و شنیده های موثر بر بازار بورس و فرابورس
شنبه 19 فروردين 1396 ساعت 9:19 | نویسنده : فاطمه رضایت-حسین قدیمی/ تعداد بازدید : 1505

این پست  دائما بروز رسانی میشود

توجه:درج شنیده ها در این قسمت به معنی تائید انها نیست ؛با شنیده ها تحلیل کنید 

 

 

 

ناو سرچشمه در استانه عرضه اولیه

رئیس هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه گريزي به ظرفيت هاي شركت ملي صنايع مس ايران زد و با بيان اينكه اين دو مجموعه رابطه تنگاتنگي با هم دارند، گفت: ظرفیت تولید کاتد مس در "فملي" تا پایان سال 94 در حدود 200 هزار تن بود که اين ميزان در سال 95 به 260 هزار تن افزایش یافت و انتظار مي رود با به ثمر رسیدن طرح‌های توسعه‌ای این شرکت تا اواخر سال 97 یا اوایل سال 98 ظرفیت تولید این محصول به 400 هزار تن افزایش يابد.سلطانی به مسئله برجام نيز پرداخت و در خصوص رفع مشكلات مرتبط با حوزه صادرات مس پس از اجراي برجام اظهار داشت: سال پیش رو، سال درخشان مس خواهد بود؛ چرا كه پس از برجام، مشکلات سیاسی مرتبط با صادرات مس تا حد زیادی برطرف شده و هم اکنون تقاضای جهانی برای کاتد افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است. از اين رو توصیه ما به سهامداران این است که به سهام این شرکت نگاه بلند مدت داشته باشندرئیس هیات‌مدیره NAV هر سهم "سرچشمه" را در حال حاضر حدود 700 تومان اعلام كرد و از برآورد 1000 توماني خالص ارزش دارايي هاي هر سهم آن برای سال 97 خبر داد. به گفته سلطاني پايين بودن آخرین قیمت سهم در بازار پایه در محدوده 303 تومان نسبت به NAV 700 تومانی برآوردی هر سهم آن نشان‌دهنده قابلیت و پتانسیل رشد قیمت سهم است.شاوان و شراز

شنیده های ما حکایت از تعدیل مثبت  شراز و شاوان در گزارش های 12 ماهه دارد

وغدیر

سلیمانی امیری مدیرعامل شرکت وغدیر از راه اندازی گروه مالی غدیر و ساماندهی اقدامات و شرکت های زیر مجموعه آن به عنوان یکی از اقدامات اساسی برای استفاده از فرصت های پدید آمده ناشی از اجرایی شدن برجام و جلب سرمایه های خارجی از کشورهای آسیایی، آسیای شرقی، آسیای میانه و اروپایی نام برد.مدیر عامل "وغدیر" در مقایسه بودجه سال 96 این شرکت نسبت به بودجه 95 آن گفت: این بودجه از رشد حدود 20 درصدی برخوردار بوده است. این رشد شامل افزایش 15.4 درصدی سود حاصل از سرمایه گذاری ها، افزایش 20 درصدی سود عملیاتی، رشد 183 درصدی خالص سایر در آمدها است که به این واسطه سود شرکت از 172 ریال به ازای هرسهم به 205 ریال در سال 96 افزایش می یابد.

حکشتی

مدیرعامل کشتیرانی ایران گفت: تاچند روز آینده یک کشتی اقیانوس پیما به ناوگان این شرکت بورسی اضافه می‌شود.

خساپا

شنیده های ما حکایت از آن دارد سایپا بزودی تعدیل مثبت بیش از 20 درصد را در نظر دارد اعمال نماید

نفت

شرکت نفت قطر قصد دارد فاز جدید توسعه میدان فراساحلی گنبد شمالی را آغاز کند و با این کار به ممنوعیت ۱۲ ساله شروع پروژه های جدیدی که به این شرکت اجازه داد چگونگی تاثیر نرخ فعلی استخراج از ذخایر عظیم گازی مشترک با ایران را ارزیابی کند، پایان دهد.مدیر بخش تحقیقات جهانی LNG موسسه تحقیقات نفتی وود مکنزی، اقدام قطر را تهدیدی برای دیگر توسعه دهندگان ظرفیت های جدید گاز در سراسر جهان برشمرد. درحال حاضر میزان تولید LNG قطر حدود ۷۷ میلیون تن در سال است./پتروتحلیل 

بانکی ها

هیاتی از نمایندگان #بانک های بزرگ مجارستانی به ایران می آیند/معاون نخست وزیر مجارستان گفت در آینده نزدیک هیاتی از بزرگترین بانکهای مجارستانی به ایران سفر می کنند تا با بانکهای ایرانی قراردادهای همکاری منعقد کنند./ ایرنا

خودروئی ها

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: این سازمان از تولید خودروهای فاقد استانداردهای پیش بینی شده از سال 97 جلوگیری می کند.وی تصریح کرد: چنانچه خودروسازان به 83 مولفه پیش بینی شده توسط استاندارد توجه نکرده و این مولفه ها را پاس نکنند، از تولید خودرو آنان جلوگیری می شود.

بانکی ها

یش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری‌های بانکی بین بانک های مرکزی ایران و مالزی نهایی شده و در آینده نزدیک به امضای رؤسای بانک‌های مرکزی دو کشور می‌رسد./ بانک مرکزی

 

خودورئی ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت : امسال برنامه افزایش 25 درصدی تولید خودروی ایرانی در دستور کار این وزارتخانه است. وی با اشاره به افزایش 40 درصدی تولید انواع خودروی سواری و مینی بوس و اتوبوس در سال گذشته در مقایسه با سال 94 اظهار کرد: امسال در تلاشیم تا به طور متوسط به رشد 25 درصدی در تولید انواع خودرو دست پیدا کنیم و پیش بینی می شود تولید اتوبوس و مینی بوس در سال جاری رشد بیشتری داشته باشد.

واحیا

شنیده ها حاکی از افزایش سرمایه در این نماد می‌باشد

وایران

 طی یک شفاف سازی اعلام کرد هیچگونه فعالیت جدیدی در شرکت صورت نگرفته است 

 

خساپا

شنیده های غیر موثق از تعدیل با اهمیت در نماد سایپا تا پایان هفته جاری حکایت دارند

بانکی ها

یک پژوهشگر ریسک با بیان این که اشتباه راهبردی روحانی این بود که زیاده روی در پرداخت سود سپرده را نادیده گرفت و از تاثیر آن بر محیط اقتصاد کلان غافل ماند هشدار داد نظام بانکی ایران در آذر ۹۶ کاندید سکته مالی است. 

البرز

 بلوک 5 درصدی بیمه البرز نیز امروز به قیمت پایه 1835 ریال توسط صندوق سرمایه گذاری اندوخته ملت روانه میز فروش خواهد شد.

شپترو

 مدير عامل پتروشيمى آبادان خبر از افزايش ٥٠ درصدى توليد در سالجارى و ارزشيابى زمين هاى شركت از طرف كارشناس دادگسترى ، براى افزايش سرمايه از تجديد ارزيابى در سال ٩٦ عملياتى ميشود .

 

شپاكسا

 شنيده ميشود كه قضيه فروش زمين جلفا شركت پاكسان و همچنين افزايش سرمايه در دستخوش تغييرات معنادار خواهد بود .شایعات از افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته شرکت حکایت دارد و همچنین انجام معامله بلوکی در قیمتهای بالای 1000دارد..

 

گروه پالایشی

شایعاتی  از برگشت هزینه حمل به شرکت های پالایشی است

وگستر

خبرها حکایت از افزایش سرمایه 200درصدی و همچنین فروش بلوک وایران بالای 500 حکایت دارد..

 

فخاس

 با توجه به فروش بیشتر شرکت خبر از تعدیل مثبت در آینده نزدیک 

حکشتی

شایعات از بسته شدن قرار داد با یک شرکت لجستیکی ژاپنی 

 

بکام

 خبرهایی از فروش زمین صفایه این شرکت در آینده نزدیک

شیران

شایعات تعدیل مثبت به دلیل افزایش فروش 

واتی

شنیده ها از افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته

فولاد

یک مدیر گروه اس ام اس آلمان روز سه‌شنبه خبر داد که این گروه قراردادی 400 میلیون دلاری را برای توسعه تولید در شرکت فولاد مبارکه اصفهان امضا کرده است اما این قرارداد با چالش‌های رو به افزایش مالی مواجه بوده بنابراین هیچ زمان‌بندی مشخصی برای کار در این پروژه وجود ندارد. 

 

زغالسنگ

چین که بزرگترین وارد کننده ذغال کک در جهان است سخت در تلاش است تا اختلالات عرضه این ماده اولیه از استرالیا را با کمک آمریکا جبران کند. طوفان دِبی استرالیا را در بر گرفته است و باعث بروز خساراتی بر معادن و ریل های این کشور شده است و حالا چین سعی دارد تا با رجوع به یک منبع غیر عادی، مشکل تأمین ذغال کک خود را حل کند.

 

سرب -روی

به گفته کارشناسان فعال در این حوزه، تولیدکنندگان داخلی به‌طور معمول بیش از ۹۰درصد از محصولات خود را از تولیدات داخلی تامین می‌کنند. اواخر سال گذشته مدیر هلدینگ صنعتی و معدنی زرین در جلسه رونمایی طرح فرآوری شمش سرب تصفیه شده از کنسانتره با عیار بالای ۹۹/۹۹درصد، خبر از حضور این صنعت در بورس بین‌المللی فلزات لندن(ال ام ای) داده بود. این در حالی است که جای خالی این صنعت هنوز در بورس کالای کشور دیده می‌شود، از سوی دیگر به گفته فعالان این حوزه تجهیزات این صنعت قدیمی و نیازمند بروزرسانی و صرف هزینه‌های هنگفتی است. جمیلی درباره حضور در بورس کالا تصریح کرد: باید در فضای رقابتی فعالیت کرد بنابراین بورس کالا یکی از مکان‌هایی است که می‌تواند به این رقابت‌پذیری کمک کند. این مقام مسئول با بیان اینکه هنوز زیرساخت‌ها برای حضور در بورس کالا فراهم نیست، افزود: اما این صنعت آماده فروش کنسانتره و شمش در بورس کالا است.

 

موسسات_مجاز

بانک مرکزی اعلام کرد موسسه اعتباری توسعه، کوثر، ملل(عسکریه)، نور و کاسپین مجاز هستند.

 

وسینا

بنا به اعلام اداره نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی، نسبت سپرده قانونی انواع سپرده های بانک سینا به جز انواع سپرده های قرض الحسنه پس انداز معادل 11.25 درصد تعیین شده است.مطابق بند "6" یک هزار و دویست و هشتمین صورتجلسه مورخ 28 مهر 1394 شورای پول و اعتبار، تعیین نسبت سپرده قانونی بانک ها و موسسات اعتباری، توسط بانک مرکزی در دامنه 10 تا 13 درصد محاسبه می گردد که بانک سینا به لحاظ رعایت ضوابط ابلاغی و مصوبات شورای مذکور، مشمول کاهش نسبت سپرده قانونی شد و این رقم برای بانک سینا معادل 11.25 درصد تعیین گردید.

 

پتروشیمی_دماوند -پارسان

مدیرعامل پتروشیمی دماوند، ابراز امیدواری کرد با واگذار شدن سهام پتروشیمی دماوند، فاز نخست آن در صورت فراهم شدن شرایط، سال 97 به اتمام برسد.

 

خراسان

مجتمع پتروشیمی خراسان بر اساس برنامه ریزی های موجود در حال فعالیت است و زلزله خللی در روند فعالیت آن ایجاد نکرده است.

 

بیمه

رییس کل بیمه مرکزی از اجرایی کردن آیین نامه حاکمیت شرکتی در شرکت های بیمه در نیمه اول سال خبر داد و گفت: همچنین قرار است به صورت تدریجی IFRS(گزارشگری مالی بین المللی) نیز در این صنعت اجرایی شود.

 

لبنی

مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت که برای نخستین بار یک واحد لبنی فعال در استان موفق به دریافت مجوز صادرات محصول تولیدی خود به کشور روسیه در ابتدای سال 96 شد.

 

لبنی

افزایش قیمت‌ها در سال جدید خواسته تمام کارخانه‌داران است، چراکه با توجه به تورم هر ساله لازم است هزینه‌های مربوطه از طریقی جبران شود. وی همچنین عنوان کرد: قرار بر این است که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان جلسه‌ای در این خصوص تشکیل دهد تا در صورت نیاز افزایش قیمت‌ها در آینده اعمال شود که البته هنوز زمان این جلسه مشخص نشده است.

 

دولت 

عبده تبریزی با دفاع از عملکرد اقتصادی دولت و میانگین رشد ۱۰ درصدی سال گذشته گفت: دولت به هیچ وجه سیاست انقباظی اتخاذ نکرد. 

 |
|
|


مطالب مرتبط با این پست

می توانید دیدگاه خود را بنویسید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

 
منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری :
رمز عبور :

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
لینک دوستان
نظر سنجی

آیا از عملکرد وبلاگ راضی هستید؟آرشیو مطالب
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

دیگر موارد
http://s8.picofile.com/file/8319429626/300_250_gif.mp4.html
آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 1134

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 3


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 143
:: باردید دیروز : 136
:: بازدید کلی : 373,637

جاوا اسكریپت

جلوگیری از کپی کردن مطالب